Szerződés számlázása kézzel

Számlázó és készletkezelő rendszereink alkalmasak szerződések kezelésére is, ahogy ezt már korábbi bejegyzésekben részleteztük. Ezekhez a szerződésekhez be lehet állítani rendszerességet, mely meghatározza, hogy a rögzített tételek kiszámlázása mikor történjen meg és az adott időpontban az Emlékeztetők alatt meg is találjuk azokat. De mi történik, ha egy szerződéshez nincs rendszeresség beállítva? Erről szól a következő bejegyzés.

Vonalkód generálása

Folyamatos fejlesztéseinknek köszönhetően számlázó és készletkezelő rendszereink egyre bővebb funkciókkal képesek ügyfeleink növekvő igényeit kiszolgálni. A több helyről érkező javaslatok hatására nemrég bekerült a rendszerbe a vonalkódok generálásának lehetősége is. Így nem csak kinyomtatni tudjuk a termékhez tartozó címkéket, illetve a vonalkódolvasó segítségével egy csippantással a bizonylatra helyezni, hanem már magát a vonalkódot is létrehozhatjuk a programon belül.

1.96 – St.Tropez (2012. augusztus 8.)

/
Beépített, többlépcsős útvonaltervező Szerződések számlázása manuálisan Előleg felhasználás gyorsabban Számla nyomtatvány további információk Szállítói és vevői kódok keresése termék füles keresőn Kézi szállítólevél Alapértelmezett szűrőfeltételek visszaállítása Számla pénztárgép információs panel Jegyzet frissítés gyakorisága Lomtár kényelmesebb használata Minden ablak bezárása gyorsfunkció Tétel bruttó-nettó átváltás Felhasználói hibák figyelmeztetésként Figyelmeztetés nullás áron való értékesítésre Partnerkapcsolatok projekthez is rendelhetőek Bruttó kerekítése pénznemenként Blogbejegyzések partnerkapcsolatokhoz és emlékeztetőkhöz is rendelhetőek Szétszerelés raktárak megadása Termékcímke nyomtatás raktár alapján Termékcímke árak megjelenítése tizedessel Gyári számok kiválasztása Raktár dolgozóhoz rendelése ELÁBÉ+ szűrése raktárra Termék adatimport, elsődleges szállító Vevőinformációs panel, kintlévőség Üzenetek listája, csatolmányok megnyitása Hitelkeret lista ablak, dupla kattintás Kedvezmény és felár egységesítés Szerződéses árak viselkedése Termék webes jellemzők átméretezhetőek Termékcímke méretek tizedesként Gyors termékinformációk részletesen Postakönyv rendelés megnyitás Termékjellemzők tömegesen Bejövő számla egységára a bejövő szállítólevélre Pénztárgépről érkező stornó esemény MRP és műveletei ablakok bezárása Átárazás szállítói rendelésen Negatív fizetendő szövegesen Eredeti bizonylatszám ellenőrzése Árajánlat tételek elválasztása Vevő információs ablak átméretezhető Bejövő bizonylatok stornózása Készletérték szűrése termékre Napi készlet szűrése termékre MRP árdátum és szállítási határidő Verziótörténet exportálható Kézzel megadott bizonylatszámok módosítása Termékcímke nyomtatás, sablon megjegyzése Szervizelt termék nevének kitöltése Szervizelt termékek listája, munkalapok listája Memória-térkép csökkentés Adatbázis szerver specifikus biztonsági mentés Súgó = Tudásbázis

Bizonylatok felhasználása hagyományos módon

Jelen bejegyzés témája az egy-az-egyben bizonylat felhasználás, azaz egy adott forrásbizonylat - legyen az árajánlat, szállítólevél, díjbekérő vagy vevői rendelés - összes tételét egy számlára szeretnénk átemelni.

Előleg számla felhasználása

Előleg számlák létrehozásáról már írtunk korábban, jelen bejegyzésben ezen előleg számlák felhasználási módjait részletezzük. Ahogy a rögzítésnél is, itt is kétféle módon tudjuk felhasználni a már rendezett előleg számlákat.

Árajánlat kiállítása

Ahogy azt már korábbi bejegyzéseinkben részleteztük, a Symbol Ügyvitel segítségével lehetőségünk nyílik a rendszerből árajánlatot küldeni vevőink, illetve érdeklődőink számára. Az árajánlat fogalmát már tisztáztuk, most a kiállításával kapcsolatos funkciókat, lehetőségeket részletezzük. Új árajánlat kiállítását a főmenü Árajánlat és rendelés menüpontján belül tudunk kezdeményezni.

Lista ablakok szűrése

A korábbiakban már írtunk arról, hogy a Symbol Ügyvitelben különböző listákat tudunk megtekinteni a rögzített adatok alapján, és hogy ezeket a listákat hogyan tudjuk testre szabni. Jelen bejegyzés fő témája a listák adatainak szűrése lesz, részletezzük, hogy milyen feltételek alapján tudunk egy adott listát kialakítani.

Lista ablakok

Az adatbeviteli ablakokon kívül különböző listaablakok segítségével meg tudjuk jeleníteni a számlázó és készletkezelő rendszerünkben rögzített információkat, ilyen listaablak például a Számlák listája, Vevők listája, Termékek listája és még sorolhatnánk napestig. Ezeknek a listaablakoknak a sajátosságairól szól a következő bejegyzés.

Adatbeviteli ablakok

A következő bejegyzésben a számlázó és készletkezelő rendszereinkben található adatbeviteli ablakok sajátosságait részletezzük. Ezek az adatbeviteli ablakok azok, melyekben a kitöltött információk mentés után rögzülnek a Symbol Ügyvitelben, és utána már listákban is megjeleníthetőek a lista ablakok segítségével, melyeknek külön bejegyzést szentelünk.

Szerződés számlázás tömegesen

Ahogy azt már más bejegyzésekben részleteztük, számlázó és készletkezelő rendszerünkben lehetőség nyílik szerződések rögzítésére is. Jelen bejegyzésben a már létrehozott szerződések alapján való számlák kiállításáról lesz szó bővebben, mely az adatok megfelelő megadása esetén mindössze néhány gombnyomással megoldható!