Pénztárbizonylat fogalma

A pénztárbizonylat egy olyan szigorú számadású bizonylat, melynek segítségével a készpénzmozgással járó gazdasági eseményeket kezelni tudjuk.

Raktárközi átadás fogalma és rögzítése

A Symbol Ügyvitel készletkezelő változataiban korlátlan számú raktár kezelésére van lehetőség. Természetesen azon partnereink számára, akik több raktárral dolgoznak egy időben fontos a raktárközi átadás lehetősége. Ez az a folyamat, mellyel adott készleteket A raktárból B raktárba átmozgatunk és ezt az átmozgatást egy bizonylattal dokumentáljuk le. Erre számos esetben lehet szükség, jó példa a bizományos értékesítés. Ezen folyamat részletezése lesz következő bejegyzésünk témája.

Raktári bevét fogalma és rögzítése

Számlázó és készletkezelő rendszereinkben raktárakat is…

Program frissítése

/
Rendkívül szorgalmas fejlesztő csapattal rendelkezünk, ennek köszönhetően a Symbol Ügyvitelben meghatározott időközönként új verziók jelennek meg, melyek számos fejlesztést tartalmaznak az esetleges hibajavítások mellett. Jelen bejegyzésben az új verziókra való frissítés lépéseit írjuk le részletesen.

Raktári kiadás fogalma és rögzítése

Számlázó és készletkezelő rendszereinkben raktárakat is tudunk létrehozni és feltölteni különböző árukkal. Ebben a bejegyzésben a raktári kiadásról lesz szó, melyre abban az esetben lehet szükség, ha valamilyen oknál fogva nem értékesítési célból kerül ki a raktárból egy adott termék. Erre jó példa lehet egy javításokkal foglalkozó vállalkozásnál a javításokat végző munkatársak részére kiadott szerszámok, alkatrészek melyeket munkájuk során használnak. Ezek nem kerülnek fel semmilyen számlára, vagy szállítólevélre, nem származik belőlük közvetlen bevétel, viszont a raktárból mégis kikerülnek fizikailag. Másik példa lehet a vállalkozás Pénzügyi vagy Értékesítési Osztályának részére írószerek, borítékok, egyéb papíráruk kivételezése a raktárból, melyek a napi munkavégzéshez szükségesek. Ilyenkor fizetési kötelezettséget jelentő bizonylat nem készül, viszont a készlet lekerül a raktárról. Az ilyen esetekre jó a raktári kiadás.

Program telepítése

Érdeklődőink számára lehetőséget biztosítunk programunk kipróbálására, tesztelésére. E célból honlapunkról letölthető a program DEMO verziója, melynek segítségével az összes funkciót kipróbálhatják leendő partnereink, így bizton állíthatjuk a vásárlás folyamán, hogy nem árultunk zsákbamacskát. Jelen bejegyzésben a DEMO verzió különböző módokon való telepítésének lépéseit írjuk le.

Bejövő számla rögzítése

Rendszerünkben az általunk kiállított bizonylatokon kívül a bejövő bizonylatokat is rögzíthetjük. Ezáltal teljes ügymenetünk lefedésre kerül, továbbá projektek használata esetén így mérhető az adott projekt jövedelmezősége is a leghatékonyabban. Ebben a bejegyzésben a bejövő számlák rögzítésének mikéntjét részletezzük, hiszen a fogalmi elemekről egy másik bejegyzésben már kitértünk.

Bejövő szállítólevél rögzítése

A bejövő szállítólevél az a bizonylat, mellyel az áru a vevőtől az eladóig eljut. Jelen esetben a vevő oldalt képviseljük, így a bejövő szállítólevél lesz a bejegyzés főszereplője. A fogalmi elemekről egy másik bejegyzésben térünk ki, most a bejövő szállítólevél kiállításának mikéntjét fogjuk részletezni. Számlázó és készletkezelő rendszereinkben egyébként a bejövő és kimenő oldalt egyaránt rögzíteni tudjuk, így lehetőségünk nyílik Kimenő szállítólevelet és Bejövő szállítólevelet is rögzíteni.

Szállítói rendelés kiállítása

A Symbol Ügyvitelben ahogy már megszokhattuk számos ügyvitellel kapcsolatos bizonylat kiállítására van lehetőség. Jelen bejegyzésben a szállítói rendelések kiállításáról lesz szó bővebben. A kiállítás során rendkívül felhasználóbarát felület áll rendelkezésünkre, ahol számos hasznos információt tudunk közölni szállítóinkkal a rendelés kapcsán.

Szállítói ajánlatkérő kiállítása

Ahogy azt már egy korábbi bejegyzésben részleteztük, számlázó és készletkezelő rendszerünkben lehetőség nyílik szállítói ajánlatkérő létrehozására. Ezen ajánlatkérők másolással több szállítóhoz is eljuttathatóak egy időben. Kiállításukról bővebben ezen bejegyzésben lesz szó. Az ajánlatkérő keltének megadása és az adott szállító kiválasztása után akár különböző csoportokban is felvihetjük a tételeket.