Szállítói árak működése

A Symbol Ügyvitel Enterprise változatában lehetőség nyílik szállítóink árainak rögzítésére is, amennyiben rendelkezünk az úgynevezett Szállítói rendelés generálás - MRP modullal. Ez több szempontból is hasznos lehet, egyrészt követni tudjuk az aktuális akciókat, másrészt meg tudjuk határozni a legelőnyösebb beszerzési forrásokat is. Mint számos más, a termékhez kapcsolódó adatot, ezeket a szállítói árakat is a termék adatlapján tudjuk rögzíteni.

Termék csatolt dokumentumok (galéria)

Számlázó és készletkezelő rendszereinkben termékeinkhez számos egyéb adat mellett képet is rögzíthetünk, akár többet is. Ahogy ezt már megszokhattuk a többi termékspecifikus adathoz hasonlóan a Symbol Ügyvitelben ezt is a termék adatlapján tudjuk megadni a Beállítások fülön található Csatolt dokumentumok gomb segítségével.

Rendszeres számlázás szerződés alapján

A Symbol Ügyvitel alapszoftvereihez illeszthető Szerződés modul segítségével kezelni tudjuk vevőinkkel és szállítóinkkal kötött szerződéseinket. Erről részletesen az Új szerződés rögzítése című bejegyzésben térünk ki. Jelen bejegyzésben az ezekhez a rögzített szerződésekhez kapcsolódó számlázási teendőkről lesz szó.

Termékcsoport kedvezmények

Számlázó és készletkezelő rendszerünkben számos lehetőség nyílik kedvezmények kezelésére. Hozzárendelhetünk a vevőinkhez egyedi kedvezményeket, egyösszegű vásárlást is jutalmazhatunk bizonyos összegű kedvezménnyel, szállítási és fizetési módhoz is köthetünk kedvezményt, illetve akár felárat is, és még ezen kívül is számos egyéb opció közül választhatunk. Ebben a bejegyzésben a termékcsoportokhoz rendelt kedvezményekről lesz szó bővebben.

Termék-Vevő kedvezmények

Az eddig részletezett különböző szempontok szerinti kedvezményeken felül egy teljesen egyedi, termék-vevő kedvezmény mátrixot is létrehozhatunk Enterprise rendszerünkben. Ez úgy működik, hogy mindentől függetlenül beállíthatunk adott vevőknek adott termékekre bizonyos összegű kedvezményt, mely felülírja a vevő alapértelmezett kedvezményét, viszont a többi beállított kedvezmény formával összeadódik.

Árkategóriák működése

A Symbol Ügyvitel lehetőséget nyújt az egyedi árazás melett árkategóriák rögzítésére is, melyeknek segítségével ársávokat tudunk létrehozni különböző szempontok alapján. Ezek az árkategóriák szabadon létrehozhatóak, de nagy általánosságban a beszerzési ár, nagykereskedelmi ár, kiskereskedelmi ár, lista ár és VIP árkategóriák használatosak. Természetesen ezen kívül egyedi igények szerint korlátlan számú árkategóriát tudunk generálni a piaci igényeknek megfelelően.

Árak felvitele

A Symbol Ügyvitelben több irányból is megközelíthetjük az árkezelés kérdését. A termékekhez hozzárendelhetünk árkategóriákat, melyeket akár vevőnként is beállíthatunk, dátumhoz köthetjük a különböző árak érvényességét, illetve mindezt devizánként eltérő beállításokkal tudjuk ellátni. Ez a 3D-s árkezelés lényege, melyről jelen bejegyzésben részletesen is szót ejtünk.

Árak működése

Számlázó és készletkezelő rendszerünk alkalmas több szempontból is kezelni az árakat. Az árak felviteléről, módosításáról, illetve az árkategóriák szabályairól más bejegyzésekben térünk ki részletesebben, most az adott termékhez megfelelő ár kialakítását taglaljuk attól függően, hogy Forintos vagy devizás árazásról van szó. Előfordulhat ugyanis, hogy nem a Symbol Ügyvitelben rögzített devizában történik az értékesítés, hogy reagál erre a program?

Helyettesítő termékek

A Symbol Ügyvitel Enterprise változata lehetőséget nyújt helyettesítő termékek rögzítésére is egy adott termékhez. Amennyiben többféle, hasonló jellemzőkkel bíró terméket értékesítünk, megadhatjuk hogy ha egy adott termék éppen nincs raktáron, értékesítő kollégánk mit ajánlhat helyette. Ezzel gördülékenyebbé tudjuk varázsolni értékesítésünket, megkönnyíthetjük alkalmazottaink munkáját, és növelhetjük vevőink elégedettségét is.

Egyéb termékkapcsolatok

A Symbol Ügyvitelben már megszokott ragadós és helyettesítő termékeken túl egyéb termékkapcsolatokat is tudunk rögzíteni a rendszerben, melyeket saját egyedi igényeink szerint tudunk meghatározni. Az egyéb termékkapcsolatok segítségével rögzíthetjük rendszerünkben a kellékanyagokat, alkatrészeket, egyéb kapcsolódó termékeket.