Mi a haszna egy újszülöttnek?
Egyszer Benjamin Franklin-t megkérdezték, hogy mi haszna a találmányoknak. Válasz helyett annyit kérdezett: Mi a haszna egy újszülöttnek? Ügyfeleink már érdeklődnek tárgyi eszköz megoldásunk iránt és a fenti gondolat mentén szeretném megvilágítani, hogy milyen kiváló ötlettel állunk elő.
[learn_more caption=”Benjamin Franklin röviden”] Benjamin Franklin (Boston, 1706. január 17. – Philadelphia, 1790. április 17.): amerikai diplomata, feltaláló, író, polgári demokrata politikus, természettudós, filozófus, nyomdász.
Benjamin Franklin egy szegény szappan- és viaszfőző, Josiah Franklin és Abiah Folger tizenkettedik gyermekeként született. Már gyermekkorában kitűntek rendkívüli fizikai és szellemi adottságai. Remekül úszott, ezzel egy időben a természet titkai, és a művészi világ is foglalkoztatta. Újítási, teremtési szándéka megmutatkozott egyszerű kísérleteiben, valamint előbb lírai, majd később egyre inkább prózai írásaiban.[/learn_more]
A. Örül, hogy végre nekünk is lesz tárgyi eszköz programunk. De nem.
Egyik ügyfelünk elmesélte, hogy mennyire örül, hogy végre nekünk is lesz tárgyi eszköz programunk. És biztos lesz benne adatexport, illetve a bejövő számlákról a tárgyi eszközöket majd bele lehet importálni a tárgyi eszköz programba.
Leültünk, megittunk egy kávét és beszélgettünk. A végére még jobban örült, hogy nem lesz tárgyi eszköz programunk. Helyette a Symbol Ügyvitel Integrált Vállalatirányítási rendszer részeként lesz elérhető a tárgyi eszköz modul.
B. Hogy miért ezen megoldás mellett döntöttünk?
Elavultnak, a kor követelményeitől elmaradottnak értékeltük, hogy egy különálló programot készítsünk (ahogy régen mondták: programot írjunk), amelynek külön adatbázisa van, külön felhasználó kezeléssel bír és adatokat kell mozgatni a rendszerek között. Nem a ’90-es években vagyunk!
Helyette egy olyan integrált (tudják, ahol az adatokat valóban csak egyszer kell felvinni) rendszerbe illesztjük be a tárgyi eszközt, amely kommunikál a többi alrendszerrel:
- A tárgyi eszköz beruházási szintjén (beszerzési fázis, aktiválás előtt vagyunk) már fogadja az adatokat
- Korlátlan számú alegység kezelését teszi lehetővé egy eszközön belül
- Az alegységekhez hozzá tudjuk kötni a bejövő számlát, a bejövő számla szállítóját és a gyári számokat is
- Egységesen kezeli a számlatükröt és a könyvelési időszakot (előtársaságnál illetve sok cégnél egy nem január 1-től január 1-ig tart!)
- A létrejött, tervezett és terven felüli értékcsökkenések könyvelés felé való feladása nem fájlokon keresztül valósul meg, hanem közvetlen módon “adja fel”, hozza létre a jóváhagyásra váró könyvelési bizonylatokat
- És ami a legfontosabb, nem száraz tranzakciókat kell a megfelelő sorrendben rögzíteni, hanem tervezni és nyomon követni lehet az eszköz eseményeit.
C. Tervezés = esemény dizájner
Szakértő (számvitelben kiemelkedően jártas!) kollégáink több éves tapasztalatára hagyatkozva nem a szokásos, elavult tranzakció rögzítő módszer mellett döntöttünk, hanem az eseményeket valóban tervezni lehet.
Egy-egy elszámolási egység (alábontott eszköz) egy-egy leírási mód (SzT, TAO, IFRS, US GAAP, stb.) szerinti eseményeit a felhasználó megtervezheti, tetszőleges sorrendben rögzítheti. Majd ha a lépések az elvárt szintet hozzák, egyben elmentheti. És ezután feladhatja a könyvelés felé egy kattintással.
Az események, amelyek tetszőleges jogcímmel hordozhatnak elemi tranzakciókat (aktiválás, ráaktiválás, técs, terven felüli écs, stb.) tervezése közben a Symbol Ügyvitel figyelmeztet vagy hibaként jelez számvitelileg fontos részletekre.
A fentiek közül természetesen minden funkció többcéges környezetben (több cég adatai, tárgyi eszközei egy adatbázisban) is elérhető.
D. Mi haszna az újszülöttnek?
Visszatérve a téma címére, sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mi értelme egy új fajta szemléletnek (jelen esetben tárgyi eszköz témakörben), miért nem jók az eddig programok kis módosítással? Szinte már közhely, hogy a világot a változás viszi előre. Nekünk önös érdekeink is vannak, jobbak, sokkal jobbak szeretnénk lenni a jelenlegi piaci szereplőknél. A számítógépek jelenlegi állása, a technika fejlődése 2012-ben már lehetővé teszi, hogy ne csak adatrögzítő “programocskákat” készítsenek a szoftver fejlesztők, hanem valódi szakmai- és felhasználói élményben is részük legyen. Persze mindezt úgy, hogy a szoftver maga egy összetett vállalatirányítási rendszer!
Az ügyfélnek, akivel beszéltem a kezdeményezés nagyon tetszett, alkalmazottainak már talán kevésbé fog. De nekünk pont azokra az ügyfelekre van szükségünk, akik nyitottak az újra! Nekik pedig a Symbol Tech-re van szükségük, hogy minden igényt kielégítő, modern vállalatirányítási rendszerrel kezelhessék új generációs cégük ügyvitelét.
Tárgyi eszköz rendszereinken túl (ahogy már eddig is tettük), a többi új modul is szakítani fog a konvenciókkal, új kezelő felülettel, új kezelési módokkal kívánunk ügyfeleinknek a jövőben is segítséget nyújtani.